Kilka porad, jak dobierać akcesoria łazienkowe

Łazienka to pomieszczenie nastręczające sporo problemów przy wykańczaniu czy remoncie mieszkania. Najbardziej przeraża nas chyba fakt, że raz wybrane płytki czy inne materiały wykończeniowe pozostają na ścianach, czy podłogach latami. Nie jesteśmy niestety w stanie przewidzieć, co będzie modne w wystrojach wnętrz nawet za rok, a i nasze gusta zmieniają się z czasem. Kiedy dokonujemy zakupu, coś wydaje się doskonałym wyborem, a po kilku miesiącach nie możemy już na to patrzeć, albo okazuje się mało funkcjonalne.

Jak urozmaicić wygląd naszych łazienek?

Idealnym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie odpowiednich akcesoriów łazienkowych. Ich koszt jest nieporównywalny z wymianą na przykład gresu, zmiana wystroju wnętrza zajmuje dosłownie chwilę i naprawdę same akcesoria mogą dokonać spektakularnej zmiany wyglądu łazienki.

Kolor

Jeśli nasza łazienka wydaje się za ciemna, jasne dodatki idealnie rozświetlą jej wnętrze. Kolor kafelków już nam się nie podoba? Dobrej jakości zasłonka do prysznica z finezyjnymi wzorami czy przedstawiająca elementy natury, odciągnie od nich uwagę. A zmiana kolorystyki czy klimatu jest tak prosta, że możemy ją nawet dostosowywać do pór roku.

Styl

Łazienka, a która nam się bardzo podobała w katalogu, w domu okazuje się za surowa, za nowoczesna. Chcielibyśmy ją ocieplić. Dodatki z drewna lub w ciepłych kolorach, tkaniny łazienkowe spełnią właśnie taką funkcję. Jeśli natomiast chcielibyśmy iść właśnie w stronę nowoczesności – wystarczy zdecydować się na akcesoria chromowane czy wykonane z gładkiego kamienia.

Funkcjonalność

Łazienka jest też pomieszczeniem zazwyczaj niewielkich rozmiarów, więc nie wygląda w niej dobrze umieszczenie dodatkowych dekoracji. Nie wspominając o tym, że nie ma na nie miejsca. Z pomocą mogą nam przyjść akcesoria, które z jednej strony są koniecznym wyposażeniem, ale z drugiej mogą być elementem dekoracyjnym. Ładny i stylowy dyspozytor na mydło w płynie czy kubek na szczotki do zębów może przyciągać i cieszyć wzrok równie skutecznie, jak elegancki wazon w salonie.