Jakich artykułów malarskich potrzebujesz, aby samodzielnie odświeżyć mieszkanie?

Przygotowanie jest podstawą sukcesu w wielu różnych sytuacjach. Dotyczy to także remontów, także tych, które określamy, jako „odświeżenie” pomieszczeń. Oczywiście są zadania, które zaliczamy do bardziej specjalistycznych, ponieważ wymagają wiedzy, doświadczenia i pewnej ręki. Jednak malowanie, czyli jedna z najpopularniejszych modyfikacji, uznawane jest za zadanie stosunkowo proste, które można wykonać samodzielnie. Nie oznacza to, że nie należy się do niego przygotować. Jak możemy to zrobić? Jakie artykuły malarskie warto zgromadzić z wyprzedzeniem? Co się przyda, a w co nie musimy inwestować? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.

Przygotowanie – dlaczego ważne?

Skoro malowanie jest jedną z najprostszych czynności, to czy nie można wykonać go „od ręki”? Oczywiście można tak zrobić. Praktyka pokazuje jednak, że nie warto. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w trakcie już rozpoczętych prac często okazuje się, że potrzebne są dodatkowe elementy, których nie posiadamy. Konieczne jest więc udanie się do specjalistycznego sklepu, co przedłuża cały proces. Dodatkowo malowanie nie oznacza jedynie dobrania odpowiedniego koloru farby i korzystania z jednego pędzla. Jeśli zależy nam na doskonałym efekcie końcowym, musimy zabezpieczyć się na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji, a jednocześnie zadbać o nasz komfort pracy. Jakie artykuły malarskie są więc niezbędne?

Niezbędne artykuły malarskie

Istnieją pewne elementy, które są konieczne podczas każdego malowania. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co należy kupić.

  • Pędzle i wałki. To artykuły malarskie, które kojarzy chyba każdy z nas. Ich budowa pozwala na szybkie i równomierne rozprowadzanie farby na wybranej powierzchni. Jeśli całość pracy chcemy wykonać przy pomocy pędzli, konieczne jest zaopatrzenie się w kilka różnych pod względem wielkości i funkcji propozycji. Przede wszystkim niezbędny będzie płaski i szeroki pędzel, który pozwoli nam na efektywne pokrywanie ścian farbą. Istotną rolę odgrywa też pędzel kaloryferowy, który posiada długą rączkę i niewielką główkę. Dzięki swojej specyfice dociera do trudnodostępnych miejsc, takich jak okolice okien, czy grzejników. Podobnie przedstawia się sytuacja w przypadku wałków. Do malowania dużych powierzchni warto użyć większych propozycji, a do tzw. zakamarków – mniejszych. Podczas malowania sufitu doskonale sprawdzi się wałek wyposażony w kij teleskopowy, który pozwala na wygodne i praktyczne nakładanie farby.
  • Kuwety i wiadra malarskie. To elementy, które w czasie malowania są wręcz niezbędne. Odpowiednio dobrane w dużym stopniu zwiększają naszą wygodę i sprawiają, że kropelki farby nie skapują na delikatne powierzchnie. Za pomocą kuwety możemy odsączyć pędzel lub wałek z nadmiaru materiału, co przekłada się na bardziej efektywną pracę i większą oszczędność.
  • Taśma malarska. To kolejny element, który pozwala nam na szybkie i efektywne malowanie. Dzięki jej wykorzystaniu możliwe jest zabezpieczenie wybranego elementu przed zabrudzeniem, co pozwala uniknąć późniejszego czyszczenia. Wysokiej jakości taśma malarska skutecznie chroni listwy przypodłogowe, ramy okien, włączniki, czy klamki. Jednak jej rola obejmuje znacznie więcej. Używając jej, możemy wyznaczać równe linie, które są przydatne w czasie tworzenia różnego rodzaju wzorów. Są też niezbędne w czasie oddzielania sufitu i ścian, w celu pokrycia ich różnymi kolorami emulsji. Należy pamiętać, że przydatne będą dwa produkty: wąska taśma dedykowana do małych detali i taśma o szerszej budowie, która pokryje większe powierzchnie. Podstawowe i jednocześnie najtańsze taśmy papierowe w kolorze żółtym warto wykorzystać przede wszystkim do mocowania folii. Do wyznaczania linii łączenia dwóch kolorów lepiej sprawdzą się wysokiej jakości taśmy niebieskie.
  • Folie malarskie. To niezbędny artykuł, który pozwala nam na szybkie zabezpieczenie dużych powierzchni, takich jak podłogi, meble, czy inne sprzęty, których nie da się usunąć z remontowanego pomieszczenia. Dzięki produktom o różnych wymiarach i różnej grubości  możemy dopasować poziom ochrony do naszych potrzeb. Folia malarska posłuży również do zabezpieczenia drzwi lub samego otworu drzwiowego, co sprawia, że może z powodzeniem zastąpić kurtynę przeciwpyłową.
  • Mieszadełko do farby. To niepozorny element, który decyduje o ostatecznym wyglądzie naszych ścian. Mieszadełko pozwala na dokładne wymieszanie farby, dzięki czemu zawarty w niej pigment jest rozprowadzony równomiernie w całym opakowaniu.
  • Szpachelki i papier ścierny. To elementy, które są często pomijane w domowych remontach, ale jak pokazuje praktyka – odgrywają dużą rolę w dobrze przeprowadzonym procesie. To dzięki nim możliwe jest szybkie naprawienie ewentualnych uszkodzeń ściany. Z kolei papier ścierny pozwala na efektywne wygładzenie remontowanej powierzchni.
  • Drabina lub stopień. To akcesoria niezbędne jeśli chcemy dotrzeć do wszelkich zakamarków pomieszczenia. Warto zainwestować w produkty dobrej jakości, gdyż od solidności ich wykonania zależy nasz komfort i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, by podczas remontu do prac na wysokości nigdy nie używać krzeseł, czy innych domowych konstrukcji.
  • Pion malarski. Element konieczny jeśli w naszej aranżacji występują ozdobne pasy, które powinny być proste i występować w równych odstępach od siebie.
  • Odzież ochronna. Ponieważ jak wspomnieliśmy, najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, należy zadbać o odpowiednią ochronę naszego ciała. Dzięki specjalnemu ubraniu będziemy mogli przeprowadzić remont zgodnie z zasadami BHP, co jest ważne nawet w domowych warunkach.

Nasza oferta

Jeśli planujesz odświeżenie swojego mieszkania, być może zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć wysokiej jakości artykuły malarskie. Jak pokazują oceny setek zadowolonych klientów, możesz dostać je właśnie u nas! Nasza oferta obejmuje szereg wysokiej jakości materiałów, które są niezbędne w każdym remoncie. W ciągłej sprzedaży posiadamy między innymi bogaty wybór artykułów i narzędzi malarskich – pędzli, wałków, kuwet, cyklin, czy folii malarskich.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Przede wszystkim dlatego, że posiadamy duże doświadczenie, a sprzedażą artykułów malarskich zajmujemy się od 1991 roku. Zapewniamy duży wybór niezbędnych przedmiotów i wiemy, jak sprostać nawet najbardziej niecodziennym oczekiwaniom klientów. Już dziś sprawdź nasze konkurencyjne ceny i wysoką jakość produktów!