Zamki antywłamaniowe – absolutna podstawa czy zbędny wydatek?

Odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia i zapewnienie sobie oraz swoim najbliższym maksymalnego bezpieczeństwa to podstawa. Niestety statystyki dotyczące włamań z kradzieżą są niepokojące. Ich liczba stale rośnie pomimo pandemii koronawirusa i lockdownu. Przyglądając się wydarzeniom historycznym, można zaobserwować, iż za każdym razem, gdy w jakimś kraju panował kryzys gospodarczy – liczba włamań i innych działań przestępczych rosła. Wynika to prawdopodobnie z faktu, iż kryzysy powodują pogorszenie sytuacji ekonomicznej wielu ludzi, którzy często decydują się podjąć ryzykowne kroki i wejść na przestępczą ścieżkę, aby zapewnić sobie godziwy byt.

W obecnej sytuacji odpowiedź na pytanie o to, czy warto kupić i zamontować w drzwiach wejściowych do swojego domu zamek antywłamaniowy jest prosta – tak, bo to najlepszy sposób skutecznego zapobiegania włamaniom i kradzieżom!

Czym charakteryzują się zamki antywłamaniowe?

Zamki antywłamaniowe to specjalny rodzaj zamków, które skutecznie chronią drzwi przed włamaniem przy użyciu wiertła czy wytrychu. Przeznaczone są do montażu w drzwiach wejściowych, które powinny gwarantować najwyższy poziom zabezpieczenia. Ze statystyk policyjnych wynika jasno, że włamywacze dostają się do okradanych domów najczęściej przez okna i drzwi. To dlatego właśnie te elementy stolarki powinny być odpowiednio wykonane, aby uniemożliwić lub przynajmniej utrudnić intruzom wtargnięcie do wnętrza. 

Wkładki antywłamaniowe zamontowane w drzwiach są nowoczesnym wyposażeniem drzwi wejściowych. Można je montować w drzwiach prywatnych domów, mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej. Dzięki nim domownicy mogą spać spokojnie i czuć się optymalnie chronieni przed wtargnięciem osób do tego nieuprawnionych.

Jakie są rodzaje zamków antywłamaniowych?

Wśród zamków antywłamaniowych wyróżniamy te jednopunktowe oraz wielopunktowe. Zamki jednopunktowe ryglują drzwi wejściowe w jednym punkcie, zaś zamki wielopunktowe ryglują drzwi w dwóch albo nawet więcej punktach. Rygle zastosowane w tego typu wkładkach mogą być obrotowe, wysuwane, bolcowe lub hakowe. 

Zamki antywłamaniowe dzielimy także ze względu na sposób ich montażu na: wpuszczane (zamykane na zatrzask i montowane wewnątrz drzwi), wierzchnie (montowane na powierzchni drzwi) i skrzynkowe (są to zamki wielopunktowe z kilkoma bolcami lub zasuwami).

Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed włamaniem i kradzieżą?

Zakup i montaż zamka antywłamaniowego to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą skutecznie zabezpieczyć swój dobytek oraz rodzinę przed wtargnięciem intruzów. Połączenie wpuszczanej wkładki antywłamaniowej z solidnymi drzwiami antywłamaniowymi to bariera, którą ciężko będzie sforsować włamywaczom.

Zamki antywłamaniowe znajdujące się w naszej ofercie to najwyższej jakości produkty, które posiadają atesty Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Wiele modeli zostało objętych roczną gwarancją producenta. Pamiętaj, że włamywacze najczęściej dostają się do domów drzwiami. Ze statystyk wynika jasno, że w większości przypadków niszczą oni zamek, zdecydowanie rzadziej decydują się na wyważenie całych drzwi. Solidna wkładka antywłamaniowa może udaremnić podejmowane przez nich próby i skutecznie ich odstraszyć.