Gdzie należy montować kratki wentylacyjne?

Kratki wentylacyjne to podstawowy element wentylacji grawitacyjnej. Odprowadzają zanieczyszczone powietrze z pomieszczenia, a przez nawiewy wprowadzane jest świeże powietrze. Dzięki szerokiej gamie kształtów, form i kolorów, znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach. Są proste w montażu. W jakich miejscach montuje się najczęściej?

Montaż kratek wentylacyjnych. Gdzie się najlepiej sprawdzą?

Kratki wentylacyjne świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które nie posiadają otworów na drzwi i okna, a zarazem tam, gdzie zbiera się dużo zanieczyszczeń. Stąd najczęściej spotykamy je w kuchniach i łazienkach. Spotykamy je również w różnego rodzaju pomieszczeniach, mających charakter zaplecza technicznego i gospodarczego.

Mogę być montowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wyróżniamy również m.in. kratki montowane na ścianie, suficie czy drzwiach i podłodze. Jeśli chodzi o kratki zewnętrzne, eksperci odradzają ich montaż na elewacjach budynków, z uwagi na straty ciepła.

Choć najczęściej spotykamy kratki wentylacyjne w kolorze białym, wykonane z plastiku, to producenci coraz częściej projektują kratki w  szerokiej palecie kolorów (tu warto dostosować kolor do wystroju pomieszczenia) i wzorów, wykonane, z  różnych w tym szlachetnych materiałów. Niektóre z nich mogą wręcz pozytywnie wpływać na estetykę. Wpływa to oczywiście na cenę. Wybierając kratkę wentylacyjną, warto również zwrócić uwagę na rozmiar, obecność dodatkowego wyposażenia (takiego jak ramka montażowa czy opcjonalna żaluzja), sposób montażu i łatwość czyszczenia.

Pamiętaj, że po jakimś czasie warto wymienić kratki wentylacyjne na nowe, szczególnie gdy nie były zbyt regularnie czyszczone, mogą się w nich zbierać różne nieprzyjemne substancje.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu metalowego, w którym znajdziesz szeroką gamę kratek wentylacyjnych od najlepszych producentów. Cechują się one solidnym wykonaniem, trwałością, atrakcyjną ceną i prostotą montażu. Nasi eksperci chętnie doradzą rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w Twoim pomieszczeniu.

W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.