Czy wkładki antywłamaniowe to skuteczna ochrona przed kradzieżą?

Chyba każdy przyzna, że bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny to jedna z najcenniejszych wartości. Poczucie komfortu powinno towarzyszyć nam szczególnie mocno, gdy przebywamy we własnym domu, czy mieszaniu. Jednak jak to osiągnąć? Ważne są odpowiednio rozmieszczone zabezpieczenia, do których zaliczamy m.in. wkładki antywłamaniowe. Jednak, mimo że z roku na rok zyskują one na popularności, wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście są skuteczne. Czy wkładki antywłamaniowe naprawdę stanowią dobrą ochronę przed włamaniem się, a także kradzieżą? Przekonajmy się!

Dlaczego bezpieczne?

Wkładki antywłamaniowe są skuteczne i polecane przez specjalistów z kilku powodów. Pierwszy z nich to staranne wykonanie i wykorzystanie materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo. Większość dostępnych na naszej stronie www propozycji bazuje na niklu lub na mosiądzu. Pierwszy z nich, nikiel, jest w wysokim stopniu odporny na korozję, a do tego wyróżnia się odpowiednią twardością i przystępną ceną. Drugi z wymienionych materiałów, czyli mosiądz także wykazuje odporność na rdzewienie, a do tego jest maksymalnie wytrzymały, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nawet w przypadku drzwi zewnętrznych. O jakości wkładek antywłamaniowych decyduje także sama ich budowa, która wpasowuje się w najnowszą technologię. Ważnym elementem jest m.in. długość wkładki, która dobrana jest tak, by uniemożliwić wszelkie próby włamania i kradzieży. Ważnym, chociaż często pomijanym elementem, jest także dźwięk, który wydaje wkładka przy próbie jej zniszczenia. Charakterystyczne skrzypienie może zaalarmować domowników i przyczynić się do szybkiej reakcji na niebezpieczeństwo.

Rodzaj wkładki a ochrona

Należy jednak dodać, że chociaż wkładki antywłamaniowe są doskonałą ochroną, to bardzo ważne jest odpowiednie ich dobranie. Dostępnych modeli jest wiele, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb i preferencji. Jakie rodzaje wkładek możemy wybrać? Przede wszystkim są to szeroko stosowane wkładki bębenkowe, które mają prostą, ale bardzo skuteczną budowę. Dzielimy je na wkładki dwustronne, wkładki z gałką, a także wkładki jednostronne. Inna grupa to wkładki patentowe, które spełniają bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu pozwalają nam spać spokojnie. Ich wyjątkowość polega na tym, że posiadają dodatkowe, zaawansowane mechanizmy stworzone z uwzględnieniem systemu master Key. Wkładki patentowe dzieli zazwyczaj na symetryczne, czyli takie, które umieszczamy centralnie w skrzydle drzwiowym, a wkładka jest jednakowa z obu stron; oraz na wkładki asymetryczne, które stosuje się głównie w nowych, dość grubych drzwiach.

Wkładki antywłamaniowe – zalety

Wkładki antywłamaniowe to produkty, które spełniają najwyższe standardy, tak by naprawdę dbać o bezpieczeństwo użytkownika. Ich główną zaletą jest, jak już wspomnieliśmy, solidne wykonanie i bazowanie na doskonałej jakości materiałach. Ważny jest fakt, że mogą one być dopasowane do różnego typu drzwi, zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Modyfikacji zależnej od naszych potrzeb podlega także ilość tzw. kołków, które stanowią bezpośrednie zabezpieczenie drzwi. Wszystko po to, by zapewnić nam najwyższy rodzaj bezpieczeństwa.

Warto także dodać, że nowoczesne wkładki antywłamaniowe skutecznie zabezpieczają, a przy tym nie psują estetyki drzwi i przestrzeni wokół nich. Korzystna jest także ich cena. Doskonałej jakości propozycję, która wzmocni nasz domowy system zabezpieczeń, możemy nabyć już od kilkudziesięciu złotych. Dostępne na naszej stronie www wkładki antywłamaniowe posiadają także certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność i wysoką jakość.

Nasza oferta

Jeśli szukasz wkładek antywłamaniowych, która spełnią Twoje oczekiwania i nie zawiodą w krytycznym momencie, sprawdź naszą ofertę. Na naszej stronie www znajdziesz szeroki wybór propozycji, które stanowią solidne wzmocnie Twoich drzwi. Wszystkie nasze produkty posiadają atest Instytutu Techniki Budowlanej, co stanowi gwarancję ich jakości i renomy. Dzięki specjalnej budowie i dobrze dobranym materiałom są odporne zarówno na działanie wytrycha, jak i na wiercenie wiertłem, a do tego sprawdzają się w obiektach różnego typu. Zapraszamy także do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą, który produkt najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji.