Co to jest i jakie ma zastosowanie Olkit budowlany?

Podczas prac budowlanych, montażowych lub instalacyjnych często zachodzi potrzeba zastosowania trwałego uszczelnienia, które zabezpieczy określone miejsce przed wnikaniem wody, powietrza czy przedostawaniem się innych substancji. Uszczelnienia wymagają różne szczeliny powstające przy pracach budowlanych, przerwy technologiczne czy przejścia przez przegrody budowlane. Preparaty uszczelniające przydają się również przy wykonywaniu różnego rodzaju zbiorników, połączeń czy rur. Dodatkowe uszczelnienia są często potrzebne także przy rozmaitych robotach blacharskich, zarówno związanych z pokryciami dachowymi, jak i odwodnieniami. Przykładem produktu, który świetnie sprawdza się w tego rodzaju zastosowaniach, jest Olkit budowlany. Ta odporna na czynniki zewnętrzne substancja o wysokiej elastyczności jest dostępna zarówno w odmianach do aplikacji ręcznej, jak i maszynowej. Zobaczmy, czym charakteryzuje się Olkit.

Uniwersalny uszczelniacz budowlany

Olkit to specjalna masa o dużej plastyczności, która może być wykorzystywana do uszczelniania połączeń, przy których nie występuje podwyższone ciśnienie. Materiał jest w pełni wodoodporny, wytrzymały na wysoką temperaturę i środki chemiczne. Może być wystawiany na działanie kwasów i zasad. Znosi pH w przedziale od 1 do 10. Zachowuje swoje właściwości przy temperaturze od –40°C do ponad 100°C.

Olkit sprawdza się w wypełnianiu szczelin i dylatacji w materiałach budowlanych. Można go stosować przy uszczelnianiu przerw między monolitycznymi elementami betonowymi – płytami, pokrywami czy rozmaitymi kształtkami. Nadaje się do uszczelniania przepustów przez przegrody budowlane, np. przy prowadzeniu kabli czy rur.

Materiał jest też znakomitą pomocą dla blacharzy i dekarzy wykonujących rozmaite obróbki blacharskie. Olkit można stosować do uszczelniania odwodnień, kominów, kanałów wentylacyjnych.

Olkit można również wykorzystać do osadzania szyb w konstrukcjach stalowych czy drewnianych, np. przy wykonywaniu szklarni czy ogrodów zimowych.

Cechą charakterystyczną Olkitu jest bardzo wysoka przyczepność do równych powierzchni. Można go używać z metalem, drewnem, szkłem, betonem czy materiałami ceramicznymi.